Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Jeleniej Góry, podejrzanego o posiadanie dużych ilości narkotyków oraz paserstwo. Mężczyzna poruszał się motocyklem marki KTM, który okazał się być skradziony w Austrii, a tablice rejestracyjne pochodziły z kradzieży w Niemczech.
Do zatrzymania doszło 18 sierpnia 2026 roku około godziny 17.20 na ul. Cieplickiej. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który wzbudził ich podejrzenia podczas jazdy. W trakcie kontroli ustalono, że motocykl był przedmiotem kradzieży. Podejrzany przyznał, że zakupił go z pełną świadomością jego pochodzenia.
Podczas dalszych czynności funkcjonariusze odnaleźli znaczne ilości metamfetaminy i marihuany, z których można było przygotować ponad 1000 porcji handlowych. Narkotyki znaleziono zarówno przy zatrzymanym, jak i w miejscu jego zamieszkania.
W wyniku zgromadzonych dowodów, 41-latek usłyszał zarzuty dotyczące posiadania nielegalnych substancji, ich sprzedaży oraz paserstwa. Został umieszczony w policyjnym areszcie, a motocykl zabezpieczono do dalszego śledztwa.
20 sierpnia 2026 roku mężczyzna został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze, gdzie postawiono mu zarzuty. Prokurator zdecydował o nałożeniu na niego środków zapobiegawczych, w tym dozoru Policji i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione czyny 41-latek może zostać skazany na karę do 10 lat pozbawienia wolności.

