W sobotę (09.05) dyżurny Straży Miejskiej otrzymał zgłoszenie dotyczące kilkunastu porzuconych akumulatorów w łączniku między ulicą Wincentego Pola a Powstańców Śląskich. Patrol, który udał się na miejsce, potwierdził zgłoszenie i rozpoczął działania mające na celu ustalenie osoby odpowiedzialnej za porzucenie tych odpadów. W międzyczasie, po konsultacjach z Wydziałem Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, na miejsce przybyli pracownicy MPGK, którzy odebrali niebezpieczne odpady.

Strażnicy ustalili, że jeden z mieszkańców pobliskich ulic próbował sprzedać stare akumulatory w skupie złomu, jednak oferta nie została przyjęta. Po przeprowadzeniu dalszych czynności wyjaśniających, zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie mężczyźnie zarzutów dotyczących wykroczenia, a sprawa została skierowana do Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze.

Źródło (tekst i zdjęcia):